hammond grooves - organ trio - 006 foto gustavo arrais839x559

HAMMOND ORGAN TRIO GROOVES

hammond grooves - organ trio - 006 foto gustavo arrais839x559Hammond Grooves w Muzeum Laurensa Hammonda

Koncert odbędzie się 22 sierpnia 2019 r. o godzinie 18.00 w sali im. Andrzeja Zielińskiego. Bilety dostępne w kasach Muzeum Zabawek i Zabawy i Muzeum Laurensa Hammonda w cenie 10 zł.

Porywające jazzowe trio z Sao Paulo w składzie Daniel Latorre, Filipe Galardi, Wagner Vasconcelos, zaproponuje publiczności energetyczną mieszkankę, wymykającą się sztywnym ramom gatunkowym. Koncerty Hammond Grooves to żywiołowy wachlarz dźwięków w rytmie jazzu funku, soulu, rhythm’n’bluesa i oczywiście bossa novy.

Zespół wydał debiutancki album zatytułowany „Funktastic” i występował na wszystkich najważniejszych scenach i festiwalach w Brazylii, a w Europie grali już w Niemczech, Danii, Szwajcarii, Francji czy Włoszech, a ubiegłym roku zagrali 9-koncertową trasę po Polsce.

Teraz pojawia się wyjątkowa okazja by zobaczyć i posłuchać charyzmatycznych Brazylijczyków w Kielcach.
Filipe Galardi – gitarzysta zafascynowany współczesnym jazzem, najmłodszy członek zespołu, określany mianem największej nadziei brazylijskiej sceny muzycznej.

Daniel Latorre – najbardziej rozpoznawalny hammondzista w Brazylii. Oprócz jazzowych fascynacji, Daniel występował między innymi z Ianem Pace (Deep Purple) i Andy Summersem (The Police).

 

Wagner Vasconcelos – jeden z najbardziej rozchwytywanych brazylijskich nauczycieli perkusji. Doskonale czuje się w każdym stylu i rytmie