Z wielką przyjemnością informujemy, iż książka Pani Magdy Bielickiej Wakacje Telepatka i Melepetka, nagrodzona w III edycji konkursu Książka Przyjazna Dziecku w kategorii Książki niewydane” oprócz nagrody głównej otrzymała również nagrodę specjalną w postaci wydania książki przez Wydawnictwo „Jedność”, przyznające tę nagrodę we współpracy z Muzeum Zabawek i Zabawy.  

Miło nam także poinformować, iż książka pt. „Jeżyk zwany pajacykiem” Pani Alicji Podgrodzkiej, laureatki I nagrody w  III edycji Konkursu „Książka Przyjazna Dziecku” w kategorii „Książki niewydane” zostanie  wkrótce wydana, a Muzeum Zabawek i Zabawy objęło to wydarzenie patronatem.

Organizatorzy

Od 2013 roku Muzeum Zabawek i Zabawy organizuje konkurs pt. „Książka Przyjazna Dziecku”. Konkurs ma charakter cykliczny i odbywa się co 2 lata naprzemiennie z konkursem „Zabawka Przyjazna Dziecku”.

Celem konkursu jest wyłonienie i promowanie polskiej książki dla dzieci w wieku 7-14 lat, przybliżającej tematykę tradycji, historii, sztuki, wartości regionalnych charakterystycznych dla poszczególnych obszarów i miejscowości Polski. Oczywiście są to kryteria dodatkowe, głównym jest wartość literacka utworu.

Skład jury:

dr hab., prof. UJK Marta Pawlina-Meducka  – polonistka, literaturoznawca
dr hab., prof. UJK Zofia Ożóg-Winiarska – literaturoznawca
Jolanta Świstak – kierownik literacki w Teatrze Lalki i Aktora „KUBUŚ”
Bożena Iwan – z-ca dyrektora w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach
Maciej Obara – dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy, etnograf.

Zachęcamy do udziału!

Protokoły:

Protokół jury (str.1)

Protokół jury (str.2)

Protokół jury dziecięcego

Patronat honorowy:

Patronaty medialne: